Tym razem napiszę Wam trochę na temat programów do wystawiania faktur online. Większość przedsiębiorców posiada swoich księgowych. Jednak wystawianie faktur leży po ich stronie. Często zdarza się tak, że osoby prowadzące firmę myśląc o wystawianiu faktur dostają gęsiej skórki. Dlaczego? Bo papierki, bo łatwo o pomyłkę, bo nie ma czasu, bo nie wie co, gdzie i jak. Dlatego rozsądne wydaje się zadbanie o swój spokój i zniwelowaniu tych wszystkich ‘przeciw’. Aby to zrobić wystarczy skorzystać z programu, który ułatwi nam tę prace oraz udowodni, że to nie musi aż tak boleć. Możliwości jest mnóstwo. Na rynku istnieje ogromna ilość takich ułatwiaczy. Od koloru do wyboru. Możemy dopasować go wedle swoich potrzeb oraz upodobań. Ja dziś skupię się na czterech. Z niektórych korzystałam sama, a niektóre znam na podstawie opinii dobrych znajomych co uważam za dobre, rzetelne informacje, a nie tylko suche fakty z internetu. Czemu właśnie cztery? Im więcej możliwości wyboru tym trudniejsza decyzja 😉

 

 

#1 In Fakt

 

Posiada przyjemny wygląd oraz jest łatwy w obsłudze. To duży plus dla osób przerażonych technologią 😉 Ważnym elementem jest wsparcie eksperckie. Jeśli mamy jakiś problem z fakturą lub księgowym, wystarczy napisać wiadomość na chacie. Odpowiedz przychodzi bardzo szybko. Ciekawą opcją jest również możliwość skanowania faktur za pomocą robienia im zdjęć. Fakturę możemy również spersonalizować dodając logo swojej firmy. Możliwość dodawania klientów dzięki czemu nie musimy za każdym razem wpisywać danych. Na dodatek, program wyszukuje dane w bazie GUS (wystarczy wpisać np. nr NIP). Jak widzicie trudno o pomyłkę 😉 Cena netto za miesiąc to około 12zł/msc (ilość faktur bez limitu). Jeśli chcemy czegoś więcej lub nie mamy swojego biura księgowego możemy skorzystać z programu do księgowości. Ta opcja nie tylko wystawia faktury ale również automatycznie generuje KPIR, deklaracje VAT-7 oraz PIT-5. Jest zintegrowana z urzędami oraz wystawia i wysyła JPK. Nie ma limitów w ilości faktur czy wpisywanych kosztów. Koszt to około 40zł/msc. (obecnie jest promocja ok 20zł/msc.)

 

#2 Subjekt123

 

Dzięki temu programowi możemy wystawiać faktury w swojej walucie, ale również w obcej. W bardzo łatwy i przystępny sposób stworzymy sobie bibliotekę swoich kontrahentów. Program pozwoli na wprowadzenie oraz zapamiętanie danych dotyczących usług, które świadczysz. Możesz także generować zestawienia sprzedaży w danych okresach czy nierozliczone płatności. W bardzo łatwy sposób zapiszesz również plik PDF wystawionej faktury. Aplikacja jest przystosowana i gotowa do obsługi JPK. Oczywiście automatycznie oblicza kwoty netto/brutto 😉 Program jest łatwy w obsłudze, a na pulpicie głównym znajdziemy wskazówki dotyczące terminów składania deklaracji w urzędach czy rozliczenia się. Cena to około 10zł/msc.

 

#3 wFirma

 

Dzięki wFirma.pl wystawisz faktury w 7 wersjach językowych i walutach obcych. Program wygeneruje oraz wyśle również raporty JPK. Podobnie jak w In Fakcie pobiera dane z bazy GUS. Możesz stworzyć swoją bazę klientów i wystawiać faktury jeszcze szybciej. Działa bardzo intuicyjnie, posiada przyjazny wygląd i również pozwala na spersonalizowanie wyglądu faktur poprzez dodanie logo firmy. Faktura wygląda dzięki temu profesjonalnie. W firma to również wsparcie techniczne i księgowe w postaci systemu komunikatów. Program oferuje również księgowość. Wysyłki dokumentów do urzędów odbywają się automatycznie. Firma dba o regularne aktualizacje systemu, bezpieczeństwo informacji oraz ochronę danych osobowych. Cena za zarządzanie sprzedażą to ok 10zł/msc, a za księgowość online około 30zł/msc. Możesz również skorzystać z 30 dni za darmo bez zobowiązań.

 

 

#4 Fakturownia

 

Program zapewnia szybkie oraz intuicyjne użytkowanie. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziesz potrzebne funkcję na stronie. Dane przechowywane są bezpiecznie. Fakturownia posiada również ‘bazę wiedzy’ w której znajdziesz dokładny opis jak wystawić fakturę, jak prawidłowo zintegrować program do fakturowania itd. A jeśli pojawi się potrzeba zadania innego pytania możesz skontaktować się drogą e-mailową lub po prostu zadzwonić. Masz również możliwość generowania różnego rodzaju raportów. Faktury wystawisz w 6 językach, a nawet dwujęzyczne. Fakturowanie możliwe jest we wszystkich walutach świata. Kolejną z opcji jest możliwość porządkowania dokumentów księgowych poprzez oznaczanie ich jako wysłane, opłacone lub zaległe. Zespół otwarty jest również na sugestie dotyczące działania programu oraz jego funkcji. Cena: około 8zł/msc. Możliwość skorzystania z darmowego okresu próbnego.

 

Jak widzicie konkurencja jest więc i możliwości jest wiele. Większość programów oferuje darmowy okres próbny. Zachęcam gorąco do skorzystania z niego ponieważ każdy z nas jest inny oraz ma inne potrzeby. Jak już wspomniałam, najważniejsze jest to aby dopasować program do siebie i nie traktować wypełniania tych papierków za karę 😉 To może być przyjemne, a próbowanie nic nie kosztuje. Zachęcam również do odwiedzenia stron internetowych poszczególnych programów i zapoznanie się z aktualnymi cennikami ponieważ wiele z firm oferuje promocje. Jeśli jest możliwość to dlaczego nie oszczędzać 😉 Powodzenia !