Kalendarz. Jeszcze do niedawna uważałam, że to niezbyt ważny element życia. A już na pewno kalendarz online ! Jedyne co wydawało mi się słuszne to wiecznie wciskane wszędzie małe karteczki z notatkami, listami zakupów, spotkaniami, numerami telefonów czy wizytami u lekarza. Oczywiście doskonale zdawałam sobie sprawę jak bardzo moja teoria jest mylna, ale cóż.  Kiedy w końcu postanowiłam to wszystko uporządkować, pojawiło się hasło ‘kalendarz’. Owszem, zakupiłam taki. Papierowy. W pięknej sztywnej oprawie. Taki co istnieje na prawdę, można go dotknąć, napisać coś w nim, czy wyrwać kartkę. Byłam ostatnią osobą do tego, aby spróbować czegoś innego, nowego – stąd wybór. Przez myśl nie przeszło mi nic mobilnego. Komu chciałoby się tego uczyć. Ale dziś już nie wyobrażam sobie nie mieć kalendarza online. Mowa oczywiście o kalendarzu Google. I choć jestem tradycjonalistką i nadal korzystam z mojego kartkowego przyjaciela to nie przeszkadza to w posiadaniu ich obu na raz. Jeden nie wyklucza drugiego. A teraz kilka słów o naszej dzisiejszej gwieździe:

 

#1 wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy

Kto z nas na spotkanie biznesowe nie chciałby iść z samym laptopem czy telefonem. A może niektóre z pań z małą torebką kopertówką?  Bo to właśnie w niej zmieści się nasz smartfon z kalendarzem w środku. Nie musimy dźwigać dodatkowych bagaży na pękający w szwach kalendarz i tracić czasu na przekartkowywanie w celu znalezienia numeru telefonu czy adresu przychodni do której właśnie się wybieramy. A oszczędność pieniędzy ? Jak chcesz mieć ładny (a zwykle chcemy), reprezentatywny kalendarz to niestety trzeba trochę zapłacić. Taki w telefonie nic nie kosztuje 😉

 

#2 Organizacja

Z kalendarzem czas płynie inaczej. I choć doba każdego z nas trwa tyle samo, to nie każdy ma czas na wszystko. Chyba, że jego dzień jest zaplanowany. Dzięki temu nie ma chaosu, o niczym się nie zapomni, a do tego nie ma potrzeby ciągłego główkowania czy czasem coś nie umknęło.

 

#3 Planowanie dnia, tygodnia, miesiąca

Google kalendarz ma wiele możliwości. Jeśli zapiszesz w nim wszystko co masz do zrobienia, gwarantuję, że Twój dzień się odmieni. Wpisując cykliczne czynności już nigdy nie umówisz się na spotkanie w czasie kiedy powinieneś 10 minutę biec na bieżni i nie zrobisz popołudniowej drzemki w czasie nauki języka. Kalendarz Google posiada również przydatna funkcję przypomnień, które świetnie sprawdzają się przy zadaniach planowanych w odległym czasie. Termin u lekarza za miesiąc? Żaden problem. Przypomnienie wyręczy Cię z codziennego zaprzątania sobie głowy myśleniem, aby nie zapomnieć o  owym terminie. Nigdy też nie zapomnisz o urodzinach Twoich najbliższych, dniach wolnych od pracy, szczepieniu psa czy przeglądzie samochodu.

 

#4 Szybki jak wiatr

Możesz skorzystać z wyszukiwarki jeśli szukasz jakiegoś wydarzenia. Dzięki temu w mgnieniu oka otrzymujesz to czego szukasz i nie musisz wertować kartek i tracić czasu na znalezieniu danej informacji. Niesamowite!

 

#5 Zawsze obok

 

Większość z nas nie rozstaje się ze swoim smartfonem. Dzięki temu kalendarz mamy zawsze przy sobie.  Możemy z niego skorzystać kiedy tylko chcemy i gdzie chcemy, a  jeśli jest taka potrzeba jest dyskretny. Przy odrobinie pilności i notowaniu wszystkiego na bieżąco nie zapomnimy o niczym.

 

#6 Udostępnianie / tworzenie

 

Kalendarz Google umożliwia tworzenie i posiadanie wielu kalendarzy na raz, które widoczne są w jednym miejscu. Co więcej można udostępniać swój kalendarz innym lub na odwrót. Dzięki temu w jednym miejscu w jednym czasie masz dostęp do wielu kalendarzy na raz. Świetna opcja kiedy chcesz wiedzieć o której dzieci kończą zajęcia, a mąż spotkanie biznesowe. Możesz też dzielić swoje zadania na prywatne i biznesowe tworząc nowe kalendarze.

 

Kalendarz Google to świetne narzędzie, które organizuje i porządkuje Twój dzień. Moje nastawienie zmieniło się o 180 stopni. Dziś już wiem, że nie zrezygnuję z takiej pomocy. Polecam spróbować, przekonać się i czerpać radość z wolnego czasu !